5.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders ve Çalışma Kitabı Sayfa 45 Cevapları

calismakitabim tarafından yazıldı.. Yayınlanma Meb Yayınları

5.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders ve Çalışma Kitabı Sayfa 45 Cevapları

b. Aşağıda haberi inceleyiniz.

Güneydoğu’da Çöl  Fırtınası

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde üç günden bu yana çöl fırtınası etkili oluyor. Yoğun toz bulutu Şırnak, Cizre ve Silopi’de okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Türk Hava Yollarının Ankara-Van ve İstanbul seferini yapan uçakları hava muhalefeti nedeniyle Muş havaalanın iniş yaptı.

Siirt semalarında oluşan kırmızı toz bulutları yüzünden  nefes almakta zorlanan  vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemezken araç sahipleri de görüş mesafesinin düşmesi nedeniyle seyir halindeyken farlarını yakmak zorunda kaldı. TEDAŞ ise sokak ışıklarını gündüzde kapatmadı.

 

Sizde yukarıdaki haberde olduğu gibi yaşadığınız yerdeki hava olaylarının insanların yaşamlarını nasıl etkilendiğine ilişkin bir resimlen renklendirebilirsiniz.

 

Ankara’da yoğun kar sebebiyle okullar 3 gün tatil edildi. Sürücüler yolda ilerlemek için kazalar oldu ve zorluk çektiler. Bu sebeple Ankara tuz çalışma ekipleri çalıştı. Ve sonunda yollar açıldı ama bu gece -4 derece olduğu için buzlanma olabilir.

Resmi size bırakıyorum..

5.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders ve Çalışma Kitabı Sayfa 45 Cevapları

5.sınıf, sosyal, bilgiler, çalışma, kitabı sayfa, 45, cevapları,meb,yayınları,2012,2013,yeni,kitap,sosyal çk,cevaplar,tüm,sayfalar,5,sosyal,1. Kitap,yanıtları

Link Verilerek Alınıtı yapılabilir

Kaynak:aygunhoca.com