7. Sınıf Fen ve Teknoloji Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 22

Gürol Uzeloğlu tarafından yazıldı.. Yayınlanma Meb Yayınları

7. Sınıf Fen ve Teknoloji Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 22

 

15. Etkinlik

 

Adı:Beyin

Görevi:Vücudumuzun yönetim merkezidir.Duyu organlarımızın çalışmasını düzenler.Konuşma,yazma gibi istemli hareketlerimizin gerçekleşmesini sağlar.,

Vücut sıcaklığımızı ve kan basıncımızı ayarlar.Acıkma,susama,uyku ve uyanıklık gibi olayları düzenler.Öğrenme,düşünme,hafıza ve hal kurma merkezidir.

 

Adı:Beyincik

Görevi:Beynin arka alt kısmında calismakitabim.com bulunur.Vücudumuzun dengesini sağlar.Kas hareketlerimizin düzenli olmasını sağlar.

 

Adı:Omurilik Soğanı

Görevi:Omurilik ile beyin arasındaki bağlantıyı sağlar.Dolaşım,boşaltım,solunum gibi olayları düzenleyen merkezdir.Yutma,çiğneme,öksürme,hapşırma,kusma gibi olayları kontrol eder.

 

Adı:Omurilik

Görevi:Omurga içinde bulunan bir sinir ağıdır.Omurilik soğanından başlayıp kuyruk sokumuna kadar uzanır.Beyinle diğer organlar arasındaki bilgi iletimini sağlar.Refleks davranışlarımızı yönetir.Alışkanlık hareketlerinin merkezidir.

 

16. Etkinlik

 

1-e

 

2-d

 

3-c

 

4-b

 

5-a

 

7. Sınıf Fen ve Teknoloji Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 22

7. Sınıf ,Fen ve Teknoloji ,Çalışma, Kitabı, Cevapları, Sayfa, 22, cevapları,meb,yayınları,2012,2013,yeni,kitap,Fen çk,cevaplar,tüm,sayfalar,7,Fen,yanıtları,Çalışma Kitabı

Link Verilerek Alınıtı yapılabilir

Kaynak:http://calismakitabim.com